Kontaktuje nás
Obchod: +420 725 030 166 Technická podpora: +420 724 888 488

FAQ

Jak používat naše produkty

 1. Zkouška funkčnosti odsavače se provádí kontrolou výstupu vzduchu v horní části odsavače par tím, že se odpojí odtahové potrubí, příruba musí být volně přístupná a zapne se odsavač par. Pokud vzduch přírubou proudí ven z odsavače, je třeba hledat nedostatek výkonu analyzováním odtahového potrubí a jeho instalací. 
 2. Uhlíkový filtr zajišťuje čištění odsávaného vzduchu, který vzniká při vaření v kuchyni. Filtr s aktivním uhlím má určitý životní cyklus: časem nahromaděné částice tuku zabraňují průchodu vzduchu a tím zhoršují schopnost odstraňovat nežádoucí pachy, dochází také ke zvýšenému hluku motoru. Doporučuje se měnit uhlíkový filtr každé 3 měsíce.
 3. V návodu k použití odsavače par Elica je podrobný návod s obrázky znázorňujícími správnou instalaci filtru
 4. Výběr potrubí závisí na typu a tvaru požadovaného vedení v jednotlivých kuchyní. Doporučuje se používat: 
  Ohebné flexi potrubí v případě přímého výstupu.
  Pevné potrubí v případě snížení průřezu nebo více zakřivení. V tomto případě potrubí také sníží hluk, který obvykle vzniká při použití flexi potrubí.
 5. Čištění odsavače musí být prováděno s neutrálními čistícími prostředky (PH7), které nejsou ani zásadité ani kyselé: je nutné zkontrolovat, zda v čistícím prostředku nejsou žádné škodlivé látky, jako je sodík, čpavek, chlor nebo kyselina. Je-li odsavač vyroben z nerezové oceli, je důležité při koupi věnovat pozornost druhu čistícího prostředku, kterým má být vyčištěn, protože přítomnost výše uvedených látek může mít degenerativní účinek na nerezovou ocel. Nevhodný čistící prostředek může způsobovat vznik skvrny nebo rzi. Za tímto účelem společnost Elica vytvořila speciální čistící prostředky: E-Clean. Čistící prostředky E-Clean obsahují specifické složení pro odsavače par z nerezové oceli i skla a víceúčelový jednorázový vlhčený čistící ubrousek.
 6. Je velice důležité rozlišit, zda odsavač pracuje v režimu recirkulace, nebo v režimu odtahu. Při použití odsavače v režimu recirkulace, uhlíkový filtr odstraňuje ze vzduchu pouze pachy a vodní páry vrací zpět do místnosti. Pokud se odsavač používá v režimu odtahu, jsou pachy i vodní páry odvedeny mimo budovu. Pro správnou funkci odsavače par je nutno dodržet následující pokyny: 
  Průměr odtahu by se nikdy neměl snížit o více jak 20% původního průměru.
  Potrubí by mělo mít co možná nejméně zahnutí.
  Pokud to je možné vyvarujte se zúžení potrubí.
  Na konci vedení je nutné umístit sít proti hmyzu.
  Vyvarujte se použití estetické mříže s pevnými prvky, která dokáže snížit výkon až o 50%.  
 7. Umístění odsavače par níže, než je doporučeno výrobcem, zneplatňuje záruku a zároveň se výrobek stává nebezpečným, v tomto případě výrobce nemůže zaručit bezpečnost výrobku, kterou testuje podle platných norem.
 

Ostatní

 1. Montážní šablona, pokud je dodávána k vašemu model, je součástí balení. Pokud k takovému odsavači potřebujete dříve, doporučujeme vyplnit formulář v sekci kontakt.
 2. Ne všechny modely odsavačů par  Elica se prodávají s montážní šablonou. Chcete-li vědět, jestli je šablona dodávána k určitému modelu, doporučujeme vyplnit formulář v sekci kontakt s uvedením 12místného kódu, který začíná písmenem "208" na stříbrném štítku uvnitř výrobku.
 3. Návod k použití pro každý typ odsavače je k dispozici na stránce produktu. Pokud zde není k dispozici, můžete si jej vyžádat vyplněním formuláře v sekci kontakt.
 4. Pokud je štítek poškozen nebo nečitelný, můžete odeslat fotografie produktu, které označují požadované náhradní díly prostřednictvím formuláře v sekci kontakt.
 5. Všechny modely odsavačů par mají na stříbrném štítku uvnitř produktu uveden identifikační kód, který je 12místný, a který začíná číslem "208". Tento kód je také nezbytný pro identifikaci tukového a uhlíkového filtru a dalšího příslušenství, jakož i pro požadavky na servisní zásahy na výrobku.
 

Technická pomoc

 1. Pokud nějaká kvóta není na nákresu výrobku v katalogu společnosti Elica, vyplňte formulář v sekci podpora.
 2. Návod k použití společnosti Elica obsahuje všechny informace potřebné pro správnou instalaci. Pokud chcete vyhledat specializovaný servis nebo koupit prodlouženou záruku od společnosti Elica, vyplňte prosím formulář v sekci podpora.
 3. Je důležité pochopit, zda jde o elektronickou nebo mechanickou vibraci. Ve většině případů je  často příčinou nesprávná instalace. Pokud po kontrole problém přetrvává, měli byste se poradit s místním centrem technické podpory pro další analýzu.

 4. V případě, že používáte dálkové ovládání poprvé, je třeba zkontrolovat, zda byla synchronizace s odsavačem par správně provedena podle pokynů dodaných s dálkovým ovladačem. Pokud je dálkový ovladač delší dobu používán a kontrolky LED se rozsvítí, ale odsavač par neodpovídá, doporučujeme kontaktovat místní servisní středisko.
 5. Většina výrobků společnosti Elica je vybavena signalizačním systémem pro saturaci filtrů (40 hodin chodu pro tukový filtr a 160 hodin uhlíkový filtr). Když se kontrolní systém aktivován (blikající LED), je nutné filtry vyčistit nebo vyměnit a resetovat odsavač par tak, jak je popsáno v návodu k použití. Pokud provedete čištění a neresetuje odsavač par, bude kontrolka na ovládacím panelu nadále blikat. V takovém případě se doporučuje nahlédnout do instrukční příručky a provést reset.
 6. V případě elektrických nebo indukčních varných panelů je normální, že se kondenzace změní na kapičky. Tento jev se obvykle nevyskytuje u plynových varných desek, protože plyn ohřívá hrnce a okolní vzduch. Tím se následně zahřívá i odsavač par, pára se zvedá a odpařuje, když se dostane do kontaktu s horkým předmětem. Indukční varná deska ohřívá pouze dno hrnce, a nikoliv okolní vzduch a v důsledku toho rostoucí páry přicházejí do styku s chladným odsavačem par, na kterém se změní na kapičky, které později mohou padnout na varnou desku. Jedná se o fyzikální jev a dá se mu zabránit používáním pokličky.
 

Jak koupit příslušenství a speciální služby

 1. Originální náhradní díly Elica můžete objednávat přímo na našem eshopu.
 2. Originální příslušenství Elica můžete objednávat přímo na našem eshopu.
 3. Produkty společnosti Elica naleznete v nejlepších obchodech. Kontakty na naše distribuční obchody a Kuchyňské studia naleznete v sekci kontakt, zde také najdete údaje o nejbližším prodejci a získáte informace o vystavených odsavačích.
 4. Veškeré informace týkající se objednávek, které byly provedeny online, lze vyžádat vyplněním formuláře v sekci kontakt. Elica pošle SMART ALERT na zadanou e-mailovou adresu s potvrzením o odeslání objednaného materiálu a do 24 hodin bude doručena zásilkou SDA.
 5. Výrobky nelze zakoupit přímo od výrobce. Společnost Elica má však rozsáhlou síť distributorů, kteří se nacházejí na celém území státu. Můžete kontaktovat distributora ve vaší zemi a požádat o jméno nejbližšího prodejního místa.
 6. Zpětná klapka se doporučuje pouze pro odsavače par v režimu Odtah, vyvedeným do společné ventilační šachty, aby se zabránilo návratu pachů z jiných bytů. Pokud je to možné, musí mít odsavač vždy samostatné potrubí a neměly by být vedeny běžným komínovým kouřovodem. Chcete-li zakoupit redukci nebo zpětnou klapku, můžete se obrátit na místní servisní středisko.
 7. Vrácení zboží je možné do osmi pracovních dnů od přijetí zboží; po uplynutí této lhůty již není možné zakoupený produkt vyměnit nebo nákup zrušit. Pro další informace vyplňte prosím formulář v sekci kontakt